Dnes vám chci napsat o mé platonické lásce ke crossbody kabelce. Zatím jen platonické, opravdová bude až v mém šatníku :) Je od značky Yrnche a na první pohled jsem  ji zahlédla v úžasném Object store v Brně. Je minimalistická, jak jen si dokážete představit a s nastavitelným popruhem. Za mě naprostá dokonalost, která nikdy nevyjde z módy. Prostě jedna z nejkrásnějších investic! Teď jen zvolit barvu, na oživení v šatníku sáhněte po světle zelinkavé nebo bílé. Sázkou na jistotu jsou všechny odstíny hnědé a černá. Která u vás zvítězila? Já se pořád ještě rozhoduju :)

V neděli jsme s mužem zavítali do Litomyšle, kam jezdí pracovně a já využila čas a prošla jsem si centrum i okolí zámku a je to tam nádherné! I nově vybudované hřiště u řeky pod muzeem. A hned máte krásný výlet s dětmi a ani nepotřebujete žádné vnitřní prostory. Na celodeňáku v zimě vám bude nejlépe v teplé a ideálně péřové parce, nebo bundě alespoň ke kolenům.

Ano, už je to tady. První svíčka hoří, byt máme vánočně vyzdobený, Štědrý den se nezadržitelně blíží, přesto tomu něco chybí… a už dávno není konec roku spojený jen s bilancováním, ale hlavně s novými vizemi do nového roku. A protože razím heslo, co je psané, to je dané, je nejvyšší čas vyrobit si vision board! Úplně minimalisticky stačí papír, časopisy, nůžky, lepidlo. A propiska, protože nemusíte přesný název a obrázek v časáku najít. Jednoduše si vše ostatní napíšete sami.

Dávno mám za sebou jednoduché otázky, kde seženu kabát, nebo mikinu, který se mi na někom líbí. Již nějakou dobu zpátky je to na delší dialog a to: Odkud je ten kabát, je to značka, které záleží na udržitelnosti a z jakého je materiálu? V praktickém přehledu si jednoduše projděte jednotlivé materiály ať jednou provždy víte, co nosíte. Materiály, ze kterých se šije oblečení, lze obecně rozdělit na přírodní, syntetické a umělé. Přírodní zahrnují materiály z vláken živočišného nebo rostlinného původu.

Padnoucí sako, to je ono! Co si máte vzít na sérii pohovorů je jasné, čistě bílá košile to jistí v jakékoliv době, zimní i letní. Ovšem, co si vzít na první dny do práce, abyste hned nesjeli ze světlé košile k neformálním svrškům? Vyzkoušejte sako! Pryč jsou doby, kdy se „nosily“ vypasované, barevné, maximálně do pasu sahající sáčka z Orsaye. Dejte přednost neutrálním barvám, ať už se stejnými kalhotami v kompletu nebo jinými, tón v tónu laděnými. Čím méně zdobnosti sako bude mít, tím déle vás bude bavit a bude se lépe kombinovat!

Na fotkách vidíte můj připravený a vytříděný šatník na podzim/zimu. Jakmile počasí přestalo být na krátké kraťasy, tílka, letní květované vzory, vše z lehkých materiálů a pastelové barvy, které si nechávám opravdu alespoň na 18 stupňů, odsouvám oblečení do zadních pozic polic. Je výhoda, že jsou hluboké, tudíž jejich počet nemusí být velký, důležitější je objem a to, abych do nich po otevření skříně s přehledem viděla.

Čas tak strašně letí a nejen, že to všichni vidíme na dětech, vidíme to i na všech schovaných papírových záznamech jako jsou přáníčka, vizion boardy a na mém 8 let starém moodboardu, který jsem vytvářela v létě roku 2012 na kurzu stylistů v Praze. Do kurzu jsem se přihlásila hned po naší svatbě, abych si rozšířila obzory o módě jako takové a hlavně, abych věděla, jak to v módním průmyslu chodí.

Nedávno jsem lustrovala zimní konfekci na internetu u HM a padl mi do oka, jak střihově, tak barevně tenhle oversized svetr do pasu. Obchody jsou teď krásně vydezinfikované, čisté a většinou nikde nikdo, takže je bezpečné jít se podívat a vyzkoušet, co potřebujete. Čekalo na mě ale nemilé překvapení! Když jsem viděla, jak svetry visí na ramínkách, která jsou prostrčená skrz oka svetru, že bych takhle poničené zboží ani zadarmo nechtěla, natož za něj platit 899 Kč!

Krásný pátek vám přeji, ode dneška se toho moc ve vnitřních prostorách dělat nedá, zbývají nám hlavně procházky po venku. Minulou sobotu jsme byli s mužem volit a hned po tom jsem byla ještě s kamarádkou a našimi dětmi v divadle Drak na Makovém mužíčkovi, krásné představení! A já se s vámi musím podělit, v čem jsem vyrazila a hned, jak jsem se obula, volala jsem ty nejslastnější výrazy o pohodlí!