Ano, už je to tady. První svíčka hoří, byt máme vánočně vyzdobený, Štědrý den se nezadržitelně blíží, přesto tomu něco chybí… a už dávno není konec roku spojený jen s bilancováním, ale hlavně s novými vizemi do nového roku. A protože razím heslo, co je psané, to je dané, je nejvyšší čas vyrobit si vision board! Úplně minimalisticky stačí papír, časopisy, nůžky, lepidlo. A propiska, protože nemusíte přesný název a obrázek v časáku najít. Jednoduše si vše ostatní napíšete sami.

Prohlížela jsem si s kamarádkou vision boardy z minulých let a pamatuji si, že jsem si tenkrát vysnila práci v HR jako personalistka a v žádném časopise jsem nic alespoň podobného nemohla najít, tak jsem si napsala v notebooku přesný název a na barevný tiskárně vytiskla a buch ho, do pár měsíců jsem si mohla svůj pracovní úspěch odškrtnout, jako splněný. Samozřejmě jsem k tomu dělala všechny potřebné kroky, ruku v ruce ke všem snům a cílům musí být AKCE. Kamarádka měla na obrázku značku i barvu auta, jaký si přeje. Úplně nás zamrazilo při pohledu na auto na obrázku, protože stejným si mě ráno k sobě minulý týden přivezla a říká jí pane!

To jsou dva příklady, abyste viděli, že to funguje. Rozhodně k tomu doporučuji shlédnout Tajemství, film vás dostane na nejvyšší frekvence a tvoření jde jedna dvě. A hlavně buďte co nejpřesnější. Shodli jsme se, že fotky typu dovolená v ráji sice oku lahodí, ale chce to být konkrétnější a znát dobře sám sebe, aby s vámi vše rezonovalo. Musí se jednat o váš sen a ne celospolečensky nejuznávanější měřítko štěstí. Je v tom velký rozdíl. No a protože jsem spoustu názvů a obrázků nenašla, jdu si je dopsat propiskou. A co vy, tvoříte vision boardy každý rok? A co se vám podle nich už splnilo?